Мета: Виховання добра, любові, співчуття та милосердя через нетрадиційні форми виховної діяльності ставить за мету – розвиток моральних почуттів підростаючого покоління, що існують у суспільстві, в своїй родині, українського народу, загальнолюдських моральних цінностей.
Актуальність: Театр Життя є однією з форм профілактичної роботи, яка проникає в емоційну, творчу, діяльнісну сферу дитини,і робить профілактику не формальною, а дієвою, продуктивною. "Надзавданням" профілактичної роботи, особливо серед учнівської молоді, є створення у кожного власної моделі безпечної поведінки, спрямованої на зниження ризику зараження ВІЛ, формування зваженого ставлення до проблеми СНІДу, наркоманії, згубності куріння, дитячого та юнацького алкоголізму. Допомагає виробити навички поведінки, створити ситуацію психологічного комфорту й захищеності, сформувати толерантне ставлення до людей, які живуть із проблемами.
Завдання:
-
Допомогти учням набути знань про морально – етичні норми, принципи та правила суспільної поведінки;
-
Сформувати моральні ідеали, переконання та стійкі навички;
-
Створити комфортні умови для розвитку та реалізації моральних можливостей школярів;
-
Організувати всі види індивідуальної, групової, колективної діяльності, які залучають учнів до суспільно – ціннісних відносин.
Опис проекту:
У педагогічній практиці є багато різних форм і методів роботи з учнями. В нашій школі з 2008 року вже традицією стало проводити Театр Життя.
Що таке «Театр Життя»?
«Театр Життя» є театралізована форма роботи - складна й цікава форма, яка розкриває тему за допомогою:
За формою це дійство можна назвати" театром без дійових осіб": актори діляться історіями у вигляді діалогів чи монологів, підсилюючи гостроту відчуттів музикою. Я вирішила показати дітям нашої школи театр людського життя в такому світлі, як воно є насправді. Звичайні монологи чи діалоги акторів про наболіле - ось у чому полягав наш театр.
«Театр Життя» можна вважати інтерактивною формою діяльності, адже особливість його полягає у підготовці не лише акторів, а й глядачів. У «Театрі Життя» є низка правил:
-
не можна аплодувати;
-
виходити з залу чи заходити до нього;
-
розмовляти;
-
актори виступають в затемненому приміщенні в чорному вбрані (щоб нічого не відволікало уваги);
-
використовувати вогонь свічок ( символ життя, надія на краще).
Разом з акторами ( учнями – старшокласниками) ми почали виходити за рамки профілактики здорового способу життя і торкнулися теми морального виховання та соціального значення.
Проект "Театр життя".docx
|